Czy matematyka jest w moim domu? - zastosowanie matematyki w architekturze.
Kompetencje kluczowe:
- Kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne
Umożliwiają rozwiązywanie problemów wynikających z codziennych sytuacji, przy czym za podstawę przyjmuje się umiejętność liczenia. Ponadto, ta kompetencja obejmuje także umiejętność stosowania zasad i procesów matematycznych oraz rozumowania w matematyczny sposób.
- Kompetencje informatyczne
Konieczne umiejętności obejmują zdolność poszukiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji
oraz do ich wykorzystywania w krytyczny i systematyczny sposób. Ważne są więc umiejętności wykorzystywania narzędzi do tworzenia, prezentowania i rozumienia złożonych informacji, a także zdolność docierania do usług oferowanych w Internecie, wyszukiwania i korzystania z nich.
- Umiejętność uczenia się
Jest to przede wszystkim zdolność konsekwentnego i wytrwałego uczenia się oraz właściwe organizowanie tego procesu. Umiejętność ta pozwala osobom na korzystanie z wcześniejszych doświadczeń w uczeniu się oraz z doświadczeń płynących z życiowych sytuacji. Kluczowymi czynnikami w rozwijaniu tej kompetencji są motywacja i wiara we własne możliwości. Umiejętność uczenia się wymaga zatem nabycia podstawowych umiejętności czytania, pisania, liczenia oraz umiejętności w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych, które są konieczne do dalszego uczenia się.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz